LOGO
HakkındaSoru-CevapVideolarMakalelerHadislerKitaplarGüzel-Sözlerİletişim
 

Site Hakkında

Bismillahirrahmanırrahim
21. yüzyılda ınternet ve web sitesi ile buluşmak, okuyan, yazan ve çizen kişiler için gerçekten heyecan verici bir duygu.
Zamanın ve mesafenin kısaldığı bir ortam,iletişim kurmak için inanılmaz boyutlarda imkanlar sunmaktadır.

Dinlerinin ilk emri oku olan, ancak bugün okumasını ve anlamasını yitirmiş müslümanların eline geçebilecek en güzel fırsatlardan biriyle karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum.
Bu gelişmeler sayesinde kısa zamanda doğru bilgiyi birinci elden edinme imkanı hasıl olmuştur.
Dini doğru anlama ve yorumlama bugün için müslümanların önündeki önemli problemlerden biridir.
İşte ınternet dünyasında bu imkan oluşmuş gözükmektedir. Müslümanlar bu sayede bilgi ve teknikteki açıklarını telafi etme şansını yakalamışlardır.
Bu bağlamda duygu ve düşüncelerimi, bilgi ve birikimlerimi ve de ilmi tespitlerimi okuyucularımla ve dostlarımla paylaşma ve birinci elden onlara ulaşma şansını elde ettiğimi düşünüyorum.

Bu vesileyle bu imkanları bahseden rabbime hamd ederim. Evrensel ve son din olan İslamiyetin insanlığa doğru ve güzel bir biçimde sunulması gereği gayet açıktır. Bununla birlikte dinimizi yanlış algılayan veya farklı anlatan ya da istismar edenlerin varlığı da azımsanamayacak kadar çoktur.

Munkır alimlerin ve cahil sofuların sultasından nezih dinimizi korumak mecburiyetindeyiz. İşte bu niyet çerçevesinde oluşturulmuş web sitemle doğrulara bir nebze katkıda bulunmak amacındayım.
Makaleler bölümünde otuza yakın makalem yer almaktadır.
Bunların her biri ortalama 10 ile 20 sayfa arasında değişmektedir.
Kuran bölümünde süre sırasına göre tam Kuran metnini görebilirsiniz.
Ayrıca çeşitli mealler de bulunmaktadır. Hadisler kısmında Sahih-i Buharı muhtasarı olan İmam Zebidi'nin et-Tecridu's-Sarıh adlı eserin tercümesini indirebilir ve yine bazı konularda derlenmiş hadislere ulaşabilirsiniz.
Ahlak kısmında ise yirmi ayrı konuda yazılarım yer almaktadır. Bunlar nasihat düzeyinde ve İslam Ahlaki ile ilgili yazylardır. Eğitim danışmanlığı bölümünü bendenize gelen sorularla da zenginleştirerek geliştirme aşamasındayım.

Soru ve cevap kısmından soracağınız soruları iletebilir, cevabını yine sitede tüm soruları tıklayarak o hafta içersinde ya da o ay içerisinde görebilirsiniz. Diğer sorulara verdiğim cevaplardan da yararlanabilirsiniz. Hat yazıları kısmında acizane bazı yazılarım bulunmaktadır. Beğendiğim başka bazı örneklere de yer verdim. Geliştirilmeye muhtaç olduğunu ifade etmeliyim.

Hadis terimleri bölümünde yüzlerce hadis teriminin karşılığını özet olarak bulabilirsiniz. Hadis Literatürünü tıkladığınızda ise, daha çok ilk el klasik kaynakların tanıtymıyla karşılaşacaksınız.

Güzel sözler kısmında din ve dünyamız konusunda yararlı olduğunu düşündüğüm hadis, ata sözü, veciz söz, deyiş gibi sözlerden bir demet sunmaya çalıştım. Bulunduğunuz yer ve zaman için namaz vakitlerini öğrenmek istediğinizde Namaz vakitleri kısmından istifade edebilirsiniz.

Hata ve kusurlarımdan ötürü şimdiden yüce rabbimden af ve mağfiret diler, siz değerli okuyucularımın katkılarını beklerim.
Tevfik ve inayet ancak Allah'tandır.