Site Hakkında


Bismillahirrahmanirrahim

21. yüzyılda internet ve web sitesi ile buluşmak, okuyan, yazan ve çizen kişiler için gerçekten heyecan verici bir duygu.
Zamanın ve mesafenin kısaldığı bir ortam, iletişim kurmak için inanılmaz boyutlarda imkanlar sunmaktadır.

Dinlerinin ilk emri oku olan ancak bugün okumasını ve anlamasını yitirmiş müslümanların eline geçebilecek en güzel fırsatlardan biriyle karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum.
Bu gelişmeler sayesinde kısa zamanda doğru bilgiyi birinci elden edinme imkanı hasıl olmuştur.
Dini doğru anlama ve yorumlama bugün için müslümanların önündeki önemli problemlerden biridir.
İşte internet dünyasında bu imkan oluşmuş gözükmektedir. Müslümanlar bu sayede bilgi ve teknikteki açıklarını telafi etme şansını yakalamışlardır.
Bu bağlamda duygu ve düşüncelerimi, bilgi ve birikimlerimi ve de ilmi tespitlerimi okuyucularımla ve dostlarımla paylaşma ve birinci elden onlara ulaşma şansını elde ettiğimi düşünüyorum.

Bu vesileyle bu imkanları bahşeden Rabbim'e hamd ederim. Evrensel ve son din olan İslamiyet'in insanlığa doğru ve güzel bir biçimde sunulması gereği gayet açıktır. Bununla birlikte dinimizi yanlış algılayan veya farklı anlatan ya da istismar edenlerin varlığı da azımsanamayacak kadar çoktur.

Münkır alimlerin ve cahil sofuların sultasından nezih dinimizi korumak mecburiyetindeyiz. İşte bu niyet çerçevesinde oluşturulmuş web sitemle doğrulara bir nebze katkıda bulunmak amacındayım.
Makaleler bölümünde otuza yakın makalem yer almaktadır.
Bunların her biri ortalama 10 ile 20 sayfa arasında değişmektedir.
Hadisler kısmında bazı konularda derlenmiş hadislere ulaşabilirsiniz.
Ahlak kısmında ise yirmi ayrı konuda yazılarım yer almaktadır. Bunlar nasihat düzeyinde ve İslam Ahlakı ile ilgili yazılardır. 
Soru ve cevap kısmından soracağınız soruları iletebilir, cevabını takip kodunuz ile bulabilirsiniz.Diğer sorulara verdiğim cevaplardan da yararlanabilirsiniz. 
Hadis Terimleri bölümünde yüzlerce hadis teriminin karşılığını özet olarak bulabilirsiniz. Hadis Literatürü'nü tıkladığınızda ise daha çok ilk el klasik kaynakların tanıtımıyla karşılaşacaksınız.
Güzel sözler kısmında din ve dünyamız konusunda yararlı olduğunu düşündüğüm hadis, ata sözü, veciz söz, deyiş gibi sözlerden bir demet sunmaya çalıştım.

Hata ve kusurlarımdan ötürü şimdiden yüce Rabbim'den af ve mağfiret diler, siz değerli okuyucularımın katkılarını beklerim.
Tevfik ve inayet ancak Allah'tandır.